Jagodniki

Wpisz litery, słowa by filtorwać wyniki. Zaleziono (92) wyników.

Przędziorki i roztocz truskawkowiec na plantacjach truskawek po zbiorach.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 171 razy
Kwestia koszenia liści, nawożenie do korzeniowe plantacji truskawek, oraz nawożenie po za korzeniowe.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 244 razy
Wciornastki w uprawie truskawek, ich szkodliwość i możliwości zwalczania.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 102 razy
Ochrona truskawek przed groźnymi chorobami, oraz zabieg koszenia liści truskawki po zbiorze owoców.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 66 razy
Poprawa jakości truskawek w czasie zbiorów.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 64 razy
Kolejna fala upałów nadciąga, jak zabezpieczyć rośliny, przed negatywnymi skutkami upałów ?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 97 razy
Deformacje owoców u odmian średniopóźnych. Regeneracja systemu korzeniowego uszkodzonego w wyniku zalania. Nawożenie do korzeniowe odmian średniopóźnych. Poprawa produktywności odmian owocujących poprzez dokarmianie do listne.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 300 razy
Pierwsze pokolenie zmieników, szkodliwość na plantacjach truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 86 razy
Deformacje owoców wczesnych odmian truskawki, wzmacnianie odporności mechanicznej owoców w trakcie zbiorów. Nawożenie dokorzeniowe uzupełniające podstawowe składniki pokarmowe.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 121 razy
Informacje od partnera Grupy Truskawkowej firmy Bayer, dotyczące aktualnej sytuacji na plantacji truskawek.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 113 razy
Dlaczego występują problemy z systemem korzeniowym ? Jak prawidłowo identyfikować, zjawiska uszkodzenia systemu korzeniowego ? jakie działania podjąć, aby wspomóc aktywność, systemu korzeniowego.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 280 razy
Aktualna sytuacja na plantacji, truskawek. Zagrożenie ze strony niektórych chorób, znacznie wzrasta.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 101 razy
Dlaczego odmiany późne truskawek słabiej kwitną ? Jak można pomóc rośliną, w lepszym kwitnieniu i wydawaniu owoców ?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 53 razy
Galeria zdjęciowa, prezentuje aktualne problemy na plantacji truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 45 razy
Mączniak prawdziwy truskawki, stanowi duże zagrożenie na plantacjach. Jak prawidłowo zwalczać chorobę, jakie preparaty wybierać do tego celu ?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 114 razy
Aktualna faza rozwojowa truskawek, i możliwość występowania groźnych chorób. Antraknoza truskawek może objawiać się na koronach, liściach, rozłogach lub owocach.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 149 razy
Poniżej znajduje się kilka zdjęć, z propozycjami opakowań dla truskawek.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 36 razy
Kwieciak malinowiec na plantacji truskawek. Wraz ze wzrostem temperatury, rośnie zagrożenie ze strony kwieciaka.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 39 razy
Zmiana warunków atmosferycznych, niesie ze sobą kolejne zagrożenia we wzroście i rozwoju roślin. O tym jak prawidłowo planować zabiegi odżywienia truskawek. Można przeczytać w bieżącym komunikacie.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 126 razy
Rozszerzenie rejestracji Luna Sensation 500 SC. Szara pleśń i mączniak prawdziwy truskawki. Szkodniki na plantacji truskawek. Najnowsze zalecenia Bayer dla upraw truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 64 razy
W czasie ocieplenia pogody, oraz ciepłych i słonecznych dnia. Może nasilić się występowanie przędziorka na plantacji truskawek.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 46 razy
W najbliższym tygodniu zapowiadany jest kolejny chłodny okres. W czasie którego mogą występować przymrozki, zagrażające kwiatom i roślinom. Jakie zabiegi wykonać i jak chronić, rośliny przed skutkami przymrozków ?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 56 razy
Aktualna stypulacja na plantacji truskawek, zagrożenie ze strony najgroźniejszych chorób. Jak prawidłowo dobierać fungicydy, i chronić truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 110 razy
Aktualna sytuacja na plantacji truskawek. Wpływ przymrozków i okresu chłodów na truskawki. Jakie zabiegi wykonać aby wspomóc regenerację roślin.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 75 razy
W wielu ważnych sadowniczo regionach kraju, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wystąpiły silne przymrozki, jak prawidłowo chronić rośliny w czasie przymrozków ?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 66 razy
Wzmocnienie roślin, na czas nadchodzących przymrozków. Wsparcie roślin w czasie chłodów i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Okrywanie roślin agrowłókniną biała i folią perforowaną.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 122 razy
Zgnilizna korony truskawki i skórzasta zgnilizna owoców. Jak prawidłowo identyfikować uszkodzenia mrozowe, i objawy fytoftorozy na truskawkach. Biała i czerwona plamistość liści truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 217 razy
Wzrost i rozwój truskawek na plantacji, zagrożenie chorobami w okresie wiosennym. Prawidłowy dobór fungicydów, w zależności od patogenu, jaki przebiegu warunków atmosferycznych.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 203 razy
Kiedy najlepiej stosować nawozy azotowe, na plantacji truskawek ? Należy wybierać nawozy jedno czy wieloskładnikowe? O ważnych aspektach nawożenia truskawek wiosną, pisze dr. Zbigniew Jarosz.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 218 razy
Warunki pogodowe panujące w okresie wiosennym mają duże znaczenie dla rozwoju roślin i uzyskania odpowiedniej jakości i ilości plonu owoców. Warunki termiczne wpływają również na aktywność szkodników roślin. Już od tygodnia w różnych rejonach Polski zauważyć można aktywność przędziorków.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 103 razy
Jak pomóc truskawkom po zimie ? Jak prawidłowo stymulować rośliny, uszkodzone przez mróz ?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 200 razy
Jak truskawki przetrwały zimę ? Czy na roślinach występują duże, uszkodzenia mrozowe ? Od czego zależało dobrze przezimowanie roślin ? Na te i inne pytania odpowiada dr. Zbigniew Jarosz w komunikacie nr. 2. Wkrótce relacja filmowa.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 190 razy
Jak prawidłowo, pobierać próby do analiz chemicznych? Jak zlecać wykonanie analizy gleby. Szczegółowe instrukcje dotyczące pobierania prób glebowych.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 53 razy
Chemiczna analiza gleby, pobieranie próbek. Wykonanie analiz i opracowanie, harmonogramu nawożenia truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 47 razy
Jesienne wapnowanie plantacji, dawki i wybór nawozów wapniowych. Odczyn gleby a zawartość wapnia w ryzosferze. Jesienne nawożenie truskawek fosforem. Zabezpieczenie plantacji przed silnym spadkiem temperatury.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 66 razy
Na czym polega przygotowanie roslin do zimy. Czynniki zakłócające proces przygotowania roślin do zimy. Zabiegi dokarmiania pozakorzeniowego, żywienie roślin borem i cynkiem. Nawożenie doglebowe.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 56 razy
Zabiegi dolistne wzmacniające rośliny na skutki stresu biotycznego i abiotycznego. Wykorzystanie wapnia, siarki i krzemu w zabiegach po za korzeniowych. Wzmocnienie roślin poprzez ich podlewanie lub fertygację, kwasami humusowymi.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 180 razy
Letnie warsztaty Grupy Truskawkowej Osadkowski SA (czyt. też?) były doskonałą okazją do podsumowania działań realizowanych w bieżącym sezonie w ramach Grupy Truskawkowej, a także szansą na omówienie aktualnych zaleceń dotyczących nowości z zakresu ochrony oraz uprawy najnowszych odmian truskawek.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 19 razy
Do najczęściej występujących szkodników glebowych, stanowiących lokalnie duży problem na plantacjach truskawek należą głownie różne gatunki z rzędu chrząszcze: opuchlaki, pędraki i drutowce. Na korzeniach truskawki znajdziemy żerujące stadia larwalne tych owadów. Chociaż należą one do tej samej grupy szkodników, ich wygląd jest bardzo zróżnicowany i łatwo je od siebie odróżnić.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 177 razy
Obecnie wielu konsumentów zwraca uwagę na pochodzenie kupowanych produktów preferując owoce z upraw ekologicznych. Z tego względu, jak również stosując się do zaleceń Integrowanej Produkcji należy ograniczać stosowanie chemicznych środków ochrony roślin na korzyść metody biologicznej, w której wykorzystywani są wrogowie naturalni szkodników ? ich drapieżce i pasożyty. Metoda ta z powodzeniem stosowana jest w uprawach polowych w krajach o cieplejszym klimacie, natomiast w Polsce głównie w uprawach pod osłonami.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 37 razy
Letnie warsztaty Grupy Truskawkowej Osadkowski SA zorganizowane przez firmy Osadkowski SA oraz portal jagodnik.pl 7 sierpnia w Brodni Górnej koło miejscowości Buczek koncentrowały się na tematach związanych z pielęgnacją truskawek po zbiorze owoców, wyborem odmian oraz omówieniem najnowszych zaleceń z zakresu sadzenia truskawek. Seminarium połączone było z pokazami maszyn do ochrony oraz tych pomocnych w przygotowaniu stanowiska oraz zakładaniu plantacji. Z zainteresowaniem spotkało się omówieniem systemów rekomendowanych do nawadniania oraz kondycjonowani sadzonek truskawek oraz ich sadzenia.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 17 razy
Lenie warsztaty z Grupą Truskawkową odbyły się 31 lipca w Michalczewie koło Warki. Były one okazją do pogłębienia wiedzy związanej z uprawą truskawek jak również do udziału w praktycznych pokazach na plantacji truskawek należącej do Andrzeja Glinki. Zapraszamy do fotogalerii.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 14 razy
Pierwsze z cyklu szkolenie w ramach Letnich warsztatów z Grupą Truskawkową odbywało się 31 lipca w Michalczewie koło Warki (kolejne już za kilka dni ? 7 sierpnia w Brodni Górnej gm. Buczek). Spotkanie to było okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu uprawy truskawek jak również udziału w części praktycznej, gdzie można było zarówno zapoznać się ze specyfiką plantacji jak również zobaczyć jak pracują maszyny (dostarczone przez firmę Agrotimh), niezbędne na truskawkowych plantacjach.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 67 razy
Koszenie liści jest jedynie zabiegiem fitosanitarnym - należy go wykonywać tylko wtedy, gdy na plantacji istnieje duża presja infekcyjna ze strony chorób grzybowych oraz wysokie zagrożenie rozwojem groźnych szkodników (np. przędziorka, roztocza truskawkowego) i gdy pozostawienie liści na roślinach będzie ograniczało efektywność zabiegów ochrony.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 19 razy
W najbliższym czasie zapowiadane są wysokie temperatury, dlatego warto włączyć nawodnienie. Nalezy też zastsować zabiegi ograniczające transpirację i stres.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 63 razy
Naturalna odpowrność owoców, na uszkodzenia mechaniczne. To ważna cecha jakości truskawek po zbiorach. Wzmacnianie odporności mechanicznej owoców poprzez dokarmianie pozakorzeniowej. Wzmacnianie odporności mechanicznej owoców poprzez fertygację
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 92 razy
W pełni sezonu truskawkowego, ważna jest ochrona owoców przed sprawcą szarej pleśni. Jak skutecznie chronić plony przed i po zbiorach ?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 25 razy
Biostymulacja systemu korzeniowego, jakie są przyczyny uszkodzenia systemu korzeniowego. jak prowadzić nawozenie roślin, przy uszkodzonym korzeniu. Stosowanie preparatu humusowego, oraz preparatu aminokwasowego wraz z fertygacją.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 165 razy
Biologia i rozwój szarej pleśni. Wybór skutecznej substancji czynnej. Zasady stosowania Frupica 440 SC
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 79 razy
Jak prawidłowo i kiedy stsować dokarmianie pozakorzeniowe i biostymulacjie truskawek ? Skutki zbyt intensywnego nawożenia dolistnego. Efekty nadmiernej biostymulacji roślin. Film pod tytułem biostymulatory to nie zabawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 60 razy
Prolectrus 50 WG, nowy fungicyd do ochrony truskawek przed szarą pleśną. W tym sezonie w nowej niższej cenie.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 128 razy
Kwieciak malinowiec to groźny szkodnik truskawek. Uszkadza pąki kwiatowe i kwiaty, redukując plon. Jak rozpoznawać kwieciaka malinowca, jak go skutecznie zwlaczać. Można przeczytać w tym komunikacie.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 109 razy
Opis chorób lisci truskawek, profilaktyka, zasady prawidłowej lustracji plantacji. Podatność odmian na porażenie ze strony mączniaka prawdziwego. Chemiczna ochrona truskawek, przed chorobami lisci.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 337 razy
Ostrożnie ze stosowania herbicydów na plantacji. Ochrona chemiczna przed chwastami, jest bardzo powszechna. Lecz źle wykonany zabieg może, przynieść więcej problemów niż korzyści.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 49 razy
Zdjecia obrazujące uszkodzenia, roślin spowodowane przez przędziorka chmielowca. Należy aktualnie zwrócić szczególną uwagę, na obecnosć tego szkodnika na plantacji. Oraz w razie potrzeby podjąć odpowiednie działania.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 52 razy
aktualna faza rozwojowa roślin, przebieg regeneracji uszkodzeń mrozowych, zabiegi pozakorzeniowe stymulujące odbudowę uszkodzeń mrozowych, zabiegi dokorzeniowe stymulujące odbudowę uszkodzeń mrozowych
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 96 razy
nicienie w uprawie truskawki, węgorek truskawkowiec i chryzantemowiec, guzak północny, korzeniak szkodliwy- zapobieganie i zwalczanie
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 110 razy
faza rozwojowa roślin i przebieg pogody, zasady nawożenia dokorzeniowego a uszkodzenia mrozowe, wiosenne nawożenie a zasobność gleby i wymagania odmianowe, konfiguracje doglebowego nawożenia wiosennego
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 309 razy
Zabiegi dolistne (pozakorzeniowe), pierwszy zabieg stymulujący uszkodzenia po pełnym ruszeniu wegetacji, zabiegi dokorzeniowe
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 71 razy
Jak szkodniki przetrwały zimę, kwieciak malinowiec, zmieniki i wciornastki, przędziorek chmielowiec i roztocza truskawkowca
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 33 razy
Artykuł opisuje podstawowe funkcjie Grupy Truskawkowej, orazinformacjie o jej funkcionowaniu w sezonie 2016
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 49 razy
Przed nowym sezonem 2016. Aktualny przebieg wegetacji. Współpraca w ramach programu doradztwa agrotechnicznego.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 96 razy
Przemrożenia na plantacjach truskawki. Uszkodzenie szyjki korzeniowej. Efekty nie przykrywania roślin na zimę.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 362 razy
Jak prawidłowo pobierać próby gleb z plantacji truskawek? Jaką metodą zlecać wykonanie chemicznej analizy? Jak postępować z otrzymanymi wynikami?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 47 razy
Każdy rodzaj stresu powoduje wzrost stężenia w komórkach roślin wolnych rodników tlenowych, które działają destrukcyjnie na struktury i funkcjonowanie organów roślinnych.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 604 razy
Wysysają pąki kwiatowe, zniekształcają owoce truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 56 razy
Rola koszenia liści i okoliczności w których warto to wykonać. i nawożenie po zbiorach.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 220 razy
Poprawa produktywności roślin w okresie owocowania. Przykładowy zestaw nawozów do fertygacji w okresie intensywnych zbiorów. Reakcja na niekorzystne warunki pogodowe. Poprawa odporności roślin na wysokie temperatury. Poprawa odporności mechanicznej owoców
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 1007 razy
Problemy z dorastaniem owoców.Zachwianie równowagi wegetatywno-generatywnej, Uszkodzenia blaszki liściowej przez intensywne nasłonecznienie. Zalanie systemu korzeniowego poprzez nadmierne nawadnianie. Przeazotowanie lub przebiostymulowanie roślin.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 448 razy
Przebarwienia ogonków i szypułek owocowych.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 96 razy
Monitorowanie plantacji i zwalczanie szkodników.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 497 razy
Zabiegi poprawiające odżywienie roślin. Podtopienie plantacji. Poprawa funkcjonowania roślin po skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych. Poprawa produktywności odmian wczesnych i średniowczesnych. Technika posypowego wysiewu nawozów mineralnych.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 180 razy
Zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin w wyniku niesprzyjających warunków pogodowych lub błędów w agrotechnice.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 130 razy
Rozkładanie ściółek na plantacjach truskawek. Zalety ściółkowania. Technika ściółkowania. Termin ściółkowania. Ściółki a nawożenie mineralne.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 260 razy
Uwaga na szarą pleśń.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 152 razy
Skórzasta zgnilizna owoców truskawki. Zgnilizna korony truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 897 razy
Zabiegi wzmacniające odporność roślin na przymrozki
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 107 razy
Poprawa odporności roślin na stres biotyczny poprzez właściwe odżywienie. Budowa naturalnej odporności roślin od początku wegetacji. Rola krzemu w utrzymaniu odporności roślin na stres biotyczny. Rola siarki w utrzymaniu odporności roślin na stres biotyczny.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 170 razy
Czerwona szypułka truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 204 razy
Kwieciak malinowiec i zwójki liściowe. Monitoring plantacji. Próg zagrożenia. Zwalczanie. Gąsienice motyli - zwójkówki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 763 razy
Opuchlaki. Drutowce. Pędraki. Próg zagrożenia. Zwalczanie
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 220 razy
Ochrona plantacji, przed białą i czerwoną plamistością liści truskawki. Biała plamistość liści truskawki Czerwona plamistość liści truskawki.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 1312 razy
Czy można ochronić truskawki, przed skutkami przymrozków ? Zabiegi wzmacniające odporność roślin na przymrozki. Zabiegi niwelujące stres przechłodzenia roślin.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 259 razy
Biologiczny preparat, w ochronie truskawek przed najgroźniejszymi chorobami. POLYVERSUM WP
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 467 razy
Ochrona liści truskawki, przed mączniakiem prawdziwym
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 382 razy
Chronić truskawki przed przędziorkiem chmielowcem.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 174 razy
Dlaczego ugór herbicydowy, to nie najlepsze rozwiązanie ?
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 273 razy
Jak prawidłowo, utrzymywać glebę na plantacji truskawek, w dobrej kulturze.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 378 razy
Prognozy, oraz wczesnowiosenna ochrona truskawek przed chorobami.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 223 razy
Wczesnowiosenne zabiegi, oraz nawożenie truskawek.
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 874 razy
Aktualne informacje dotyczące prawidłowego pobierania prób gleby do chemicznej analizy
jagodniki
31 May 2018
Oglądane 67 razy
W tym roku firma Osadkowski SA w ramach projektu Grupa Truskawkowa przygotowuje wspólnie z portalem jagodnik.pl dwa letnie szkolenia truskawkowe, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich producentów truskawek. W ramach tych spotkań część szkoleniowa będzie połączona z wizytami na plantacjach truskawek, gdzie zostaną omówione zastosowana programy, podane zalecenia na dalszą część sezonu, a także przeprowadzone pokazy maszyn.
jagodniki
04 Jan 2018
Oglądane 14910 razy